Büyükşehir Yolları “V Kanal” İle Koruyor

Büyükşehir Yolları “V Kanal” İle Koruyor

Büyükşehir Belediyesi, yağışlarda yolda biriken suların asfalta zarar vermesini önlemek ve yol kenarlarında su birikimlerinin önüne geçmek için ‘V Kanal’ çalışmalarına devam ediyor. Söğütlü İlçesi’nde başlatılan çalışmalar neticesinde 800 metrelik güzergâh ‘V Kanal’ ile buluştu.

02 Aralık 2021 - 13:55

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yollarda ve yol kenarlarında su birikintilerinden dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için sürdürdüğü V Kanal çalışmalarına devam ediyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Söğütlü ilçesi Fındıklı Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar neticesinde 800 metrelik güzergâhta ‘V Kanal’ imalatı çalışmaları tamamlandı.

ÇALIŞMALAR YOL GÜVENLİĞİNİ ARTIRIYOR

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nca yapılan açıklamadı, “Erozyona müsait arazide yamaçlardan gelen yağmur ve sızıntı sular kuvvetli yağışlar nedeniyle yol yüzeyinde birikerek asfalt kaplamasına zarar veriyor. Aynı zamanda aşırı su birikiminden sel suları yollara taşıntı malzeme biriktiriyor. Tüm bu olumsuzlukları önlemek ve milli servetimiz olan asfaltları korumak ve güvenli ulaşım için yol kenarlarına ‘V Kanal’ imalatlarımız sürecek” ifadelerine yer verildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Yüce’den Tatil Mesajı: “Siz Karın Tadını Çıkarın Biz 7/24 Nöbetteyiz”
Başkan Yüce’den Tatil Mesajı: “Siz Karın Tadını Çıkarın...
Büyükşehir Yılın En Soğuk Günlerinde Onlar İçin Sahada
Büyükşehir Yılın En Soğuk Günlerinde Onlar İçin Sahada