Sakarya Kent

Akyazı Karaçalılık İftarı

Ana Sayfa » Sakarya Haberleri » Gündem » Akyazı Karaçalılık İftarı
18 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş.
  

17.07.2013 148

Akyazı Belediyesi Halk iftarları birlik beraberlik ve kaynaşma duyguları ile Akyazı genelinde devam ediyor.

 

Akyazı Belediyesi tarafından ilçe genelindeki mahalle ve köylerde her yıl düzenlenerek artık  geleneksel hale getirilen  Ramazan iftarlarına Karaçalılık’ta devam edildi. Akyazı karaçalılık köyünde düzenlenen iftara Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı , Ak Parti Akyazı ilçe başkanı Nail Kahveci, Akyazı Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Balcı ve Ünal Gündüz Ak parti yönetim kurulu üyeleri, İl genel meclis üyeleri ve Akyazı Belediyesi Meclis üyeleri, Karaçalılık Muhtarı Yılmazer ÇALIKOĞLU Alaağaç Muhtarı Adem Güner ve yaklaşık 1000 kadar Alağaç ve Karaçalılıktan vatandaş katıldı.

 

İftar’dan önce Akyazı Belediye başkanı Yaşar Yazıcı tek tek bütün masaları gezerek Karaçalılık ve Alaağaç  köyü sakinleri ile selamlaşarak konuşup hal hatır sorarak hasbi hal etti.   Ayrıca iftar öncesi birbirinden değerli hafız ve hocalar tarafından okunan Kur-an’ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından İftara geçildi.

 

İftar sonrası konuşma yapan Karaçalılık Muhtarı Yılmazer  ÇALIKOĞLU “ Akyazı Belediye Başkanımız sayın Yaşar Yazıcı’ya sine Ramazan ayında bizlere yaşattığı bu güzel birliktelik, kaynaşma, paylaşma gecesi için bu güzel iftar sofrası için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Alaağaç Muhtarı Adem Güner “ İftar sofraları bereket arttırır. Allah ilçemizin bereketini daim etsin  Akyazı Belediyesine ve Belediye Başkanımıza bizlerle sunduğu bu güzel iftar sofrası  için köyüm adına çok teşekkür ediyoruz.”dedi

 

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı “Hepimizin de bildiği gibi Ramazan Paylaşmaktır anlayışımız ile her akşam farklı bir mahallemizde veya köyümüzde siz değerli Akyazılılar ile aynı sofrayı aynı yudumu aynı lokmayı paylaşmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyim özellikle Ramazan aylarında insanlar daha da manevi duyguları kabarmış olduğundan varlığı da yokluğu da açlığı da tokluğu da yani kısacası  birbirlerini daha da iyi anlıyorlar. 18 Temmuz 2013 Perşembe günü Taşburun köyünde iftarımız var ve tüm halkımızı davet ediyorum. Kadir gecesinde ise Gazi Süleyman Paşa camii bahçesindeki iftarımıza da davetlisiniz ” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Sakarya Kent

BENZER İÇERİKLER

SATSO’DA 23 NİSAN COŞKUSU

SATSO’DA 23 NİSAN COŞKUSUSATSO’DA 23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi...

HES Cuma Açılıyor

HES Cuma AçılıyorHES Cuma Açılıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 25 Nisan Cuma...

Erenlerde 23 Nisan Coşku İle Kutlandı

Erenlerde 23 Nisan Coşku İle KutlandıErenlerde 23 Nisan coşku ile kutlandı Erenlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk...

Sakarya Kent

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , ,
SATSO’DA 23 NİSAN COŞKUSU
SATSO’DA 23 NİSAN COŞKUSUSATSO’DA 23 NİSAN COŞKUSU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı...
HES Cuma Açılıyor
HES Cuma AçılıyorHES Cuma Açılıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 25 Nisan...
Erenlerde 23 Nisan Coşku İle Kutlandı
Erenlerde 23 Nisan Coşku İle KutlandıErenlerde 23 Nisan coşku ile kutlandı Erenlerde 23 Nisan Ulusal Egemenlik...
Aday Memurlar Yemin Etti
Aday Memurlar Yemin EttiSakarya Valiliğinde aday memur olarak göreve başlayan Neslihan Tarım, Yunus...
Geyve’de Jimnastikte var.
Geyve’de Jimnastikte var.Geyve’de Jimnastikte var. Geyve halk eğitim merkezi tarafından 2 yıldır...
Seri İlanlar

Sitemize Son Eklenen Seri İlanlar